Руските сили го нападнаа центарот за рехабилитација за деца во Мариупол

1 min read

Градскиот совет на Мариупол тврди дека руските сили го уништиле центарот за рехабилитација за деца во опколениот и разурнат град Мариупол.

-Окупаторите го нападнаа детскиот центар за рехабилитација во Мариупол. Тоа беше модерна медицинска установа, која беше отворена по реконструкцијата пред само една година, соопшти Советот. (МИА)

kurir.mk

Претходно

СДСМ: Мицкоски призна дека копнее по Груевски

Следно

ВИДЕО | Дали знаете зошто стјуардесите ве одмеруваат со погледот од глава до пети кога влегувате во авион?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian