Општина Карпош: Исцрпени се средствата за субвенција за купување на нови велосипеди и електрични тротинети

1 min read

Од општина Карпош известуваат дека денеска се исцрпени сите средства наменети за субвенција за купување на нови велосипеди и електрични тротинети, кои изнесуваа 600.000 денари со вклучен ДДВ.

-Со оглед на тоа што се работи на принцип, прв дојден – прв услужен, Ве молиме да не поднесувате барање или пак да аплицирате преку нашата апликација. Добитниците на субвенции, ќе бидат известени по писмен пат во претстојниот период, информираа од општина Карпош. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО+ФОТО | На 109 години почина најстарата блогерка на светот

Следно

Кличко: Војната во Украина ги засега сите во Европа

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian