Околу 18.30 часот се очекува репрезентативците да пристигнат на плоштадот „Македонија“

1 min read

Македонија го слави пласманот во финалето од баражот за пласман на Светското првенство во Катар по победата над Италија во Палермо со 0:1.

Во вторник (29 март, 20.45 часот) во Порто избраниците на селекторот Благоја Милевски ќе ги одмерат силите против Португалија за учество на Мундијалот.

Според најавите нашата А репрезентација денеска во 17.30 часот според програмата треба да слета во Скопје.

Воедно македонската сениорска селекција ќе ги поздрави присутните наши навивачи кои ќе бидат на плоштадот „Македонија“ по слетувањето во Скопје.

Веројатно околу 18.30 часот се очекува репрезентативците да пристигнат на плоштадот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гоца Тржан со кнедла во грлото ги откри резултатите од последното вештачко оплодување

Следно

Дневен ковид биланс: 322 новозаразени и 6 починати

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian