На Табановце приведен разбојник од Скопје

1 min read

На 25.03.2022 во 01.50  часот на Граничниот премин Табановце, полициски службеници го лишиле од слобода И.М.(23) од Скопје, затоа што при пасошка контрола било утврдено дека во службената евиденција е на стоп-листата, поради постоење основи на сомнение дека е сторител на кривично дело „разбојништво“.

Тој бил предаден  на полициски службеници од СВР Куманово за понатамошна постапка.

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Адеми: Се трудиме да ја смениме лошата перцепција за судството

Следно

Балканците повторно мета на напади во Америка: Двајца Срби застрелани и избодени во Мајами од непознати напаѓачи

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian