Гоца Тржан со кнедла во грлото ги откри резултатите од последното вештачко оплодување

2 mins read

Српската пејачка Гоца Тржан донесе одлука да го откаже учеството на „Беовизија“ (Изборот за Песна на Евровизија), за по петти пат да оди на ин витро оплодување во Прага со сопругот Радомир Новаковиќ.

Сепак, Гоца соопштила дека и овој пат не успеало вештачкото оплодување.

– Не би сакала сега да зборувам за тоа бидејќи ги добив резултатите и тие се негативни, не сум бремена – изјавила пејачката, пренесува „Блиц“.

Борбата на Гоца Тржан трае веќе подолго време, а пејачката секогаш кога се подготвува за процесот, се подложува на тешка хормонска терапија при која е исцрпена и слаба.

– Кога ќе доживеете разочарување, велите дека нема повеќе. Секој кој не поминал низ процесот на ин витро оплодување не знае како е тоа чувство. Ние се надеваме, сакаме и ќе се обидеме повторно, па што ќе биде. Не се откажуваме. Не знам дали пак ќе одиме во Прага. Задоволна сум со себе, остварена, немам ниту една причина да бидам несреќна. А, и јас не сум жена која така лесно се откажува. Сѐ додека не е ризично за мојот живот, ќе се трудам. Имам едно дете, ќерката Лена, која расте и треба да се грижам за неа. Најважно е да сум здрава – рекла Гоца и потоа додала дека не ја обесхрабруваат годините.

ФОТО | Гоца Тржан и нејзиниот сопруг ја слават љубовта како на почетокот: „Само со тебе се чувствувам слободна, те љубам засекогаш“

ВИДЕО + ФОТО: Гоца Тржан и Раша кажаа „ДА“ пред Бога

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Двајца Срби застрелани и избодени во Мајами

Следно

Околу 18.30 часот се очекува репрезентативците да пристигнат на плоштадот „Македонија“

Latest from Blog

Челси го купува Кунде

Дефанзивецот на Севиља, Жил Кунде ќе биде првото заилување на Челси откако ќе биде официјализирана продажбата

MacedonianEnglishAlbanian