ФОТО: Мундијалска фудбалска треска, како се славеше на плоштадот во Скопје

1 min read

Никогаш не сме биле поблиску до учество на едно Светско првенство, потребна ни е само уште една победа за да стигнеме до Катар.

Македонската А репрезентација вчера во Палермо ја оствари својата најголема победа во својата историја, елиминирајќи го актуелниот европски шампион Италија.

Голот на Александар Трајковски во финишот од мечот предизвика невидена ерупција, големо славје во нашата земја.

Се славеше и на плоштадот во Скопје, навивачите со песни и факели ја споделија радоста.

А како ли ќе биде на 29 март кога во Порто ќе играме против Португалија во финалето за пласман на СП 2022..Напред момци, напред Македонија!!

Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI
Фото: EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

ВИДЕО: Низ Скопје и цела Македонија се слави победата над „аѕурите“

Милевски: Ова се момци за кои вреди да се живее и со кои се гордеам

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Британскиот „Вог“ на посебен начин ќе ја одбележи 70-годишнината од владеењето на кралицата Елизабета Втора

Следно

ВИДЕО | Криза е, но од здравството не смее да се крати: Буџетот на Националната програма за превенција од ХИВ е 40 отсто помал

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian