Твитер: Заради овој човек Италија плаче!

1 min read

Фудбалската репрезентација на Северна Македонија забележа историска победа нагости против Италија со која може да се надева на пласман на Светското првенство во Катар. 

Со погодокот на Александар Трајковски во 92 минута од мечот, македонските фудбалери ја совладаа Италија во првиот бараж во квалификациите за Светското првенство во Катар. 

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски за победата на репрезентативците: Каква сензација, покажавте што значи борбеност, желба, истрајност

Следно

Ова се првите пет песни на евровизиските обложувалници: Кој ли ќе победи?

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian