Италијанците во шок: Ова е неверојатно разочарување

1 min read

Селекцијата на Италија иако важеше за голем фаворит против Македонија, стадионот „Ренцо Барбера“ во Палермо го напуштија со наведнати глави и во шок поради поразот.

Актуелниот европски шампион по поразот од Македонија по втор пат по ред нема да биде учесник на Светско првенство, што претставува шок за „аѕурите“.

– Ова е огромен шок за сите нас, неверојатно разочарување. Мислам дека играта беше сосема добра, недостигаше само гол. Сите сме шокирани, но јас сум горд на моите репрезентативни колеги. Мислам дека сега не е време да зборувам дали ќе продолжам да играм за репрезентацијата, впрочем не сум ни сигурен што да кажам, прво треба да разговарам со селекторот Манчини – изјави Кјелини.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Фит баба краде воздишки на инстаграм: Ме бркаат млади момци!

Следно

Ковачевски за победата на репрезентативците: Каква сензација, покажавте што значи борбеност, желба, истрајност

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian