ФОТО | Фит баба краде воздишки на инстаграм: Ме бркаат млади момци!

2 mins read

Шарлин Фарнсворт има 52 години и е мајка на две деца, баба, но исто така и голем поборник на фитнес, па оди шест пати неделно на вежбање. Живее во Онтарио, Канада, а луѓето често мислат дека има едвај 40 години.

„Луѓето ми зборуваат дека изгледам многу помлада, а сигурна сум дека е тоа поради мојот стегнат изглед“ вели оваа фит жена, мајка и баба која веќе не е срамежлива девојка како што некогаш била.

На инстаграм ја следат преку 200 илјади следбеници кои се нејзината голема поддршка, а а Шарлин вели дека луѓето често доаѓаат и ја прашуваат дали се занимава со фитнес моделство. Но, и куп млади момци се постојано во нејзиното инстаграм-сандаче со пораки во кои љубопитно сакаат да се запознаат со оваа жена. Таа на шега вели дека речиси сите се двојно помлади од неа!

Откако го достигнала овој изглед, оваа фит жена почнала навистина да се занимава со фитнес моделство, а во моментов се обучува и за личен тренер. Нејзиниот сопруг Мајк со кого е 22 години во брак е нејзина голема поддршка и вели дека сексуалниот живот никогаш не им бил подобар.

„Мојот сопруг е многу горд на моите достигнувања. Му се допаѓа и тоа што станав фит и полна со самодоверба. Се носи добро и со моите додворувачи, знае дека јас сум таа што оди со него низ животот. Порано се грижев дека не сум доволно добра, ниту убава, иако мојот сопруг никогаш не ми рекол ништо такво, тоа беше мој проблем“ – вели Шарлин.

Сега се чувствува подобро од било кога и е инспирација за многу жени.

„Никогаш не се сомневам во себе, се чувствувам сексипилно и своја“

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Се сруши тераса во Загреб, жена пропадна на долниот кат:„Се плашеше да се движи, и велеа да издржи“

Следно

Италијанците во шок: Ова е неверојатно разочарување

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian