Бруно Фернандеш останува на „Олд трафорд“ за 14 милиони евра по сезона

1 min read

Португалскиот репрезентативец Бруно Фернандеш се согласи да потпише нов договор со Манчестер јунајтед со кој ќе стане еден од најдоброплатените фудбалери на „Олд трафорд“ но и во Премиер лигата.

Португалскиoт „О Жого“ објави дека Бруно Фернандеш наскоро е потпише нов петгодишен договор со Манчестер јунајтед со кој ќе има годишна плата од 14 милиони евра.

Управата на Јунајтед во Фернандеш го гледа лидерот на тимот по заминувањето на Кристијано Роналдо „Олд трафорд“.

Бруно Фернандеш во Манчестер јунајтед пристигна во 2020 година од Спортинг Лисабон во трансфер вреден 80 милиони евра.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Холивудската актерка без влакна на јазикот: Бременоста не е секогаш позитивно искуство

Следно

ФОТО | Наводната поќерка на Сергеј Лавров „погодена“ од санкциите на Обединетото Кралство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian