Вака се уништува Украина: Тажно видео од разурнатиот Мариупол

1 min read

На социјалните мрежи се појави видео од разурнатиот украински град Мариупол, снимено со дрон.

Видео снимката ја објави Бахти Нишанов, кој работи за Организацијата за безбедност и соработка на Европа (ОБСЕ).

-Избегнував да ги објавам уништувањата во Украина, но руското уништување на Мариупол мора да биде објавено. Деведесет проценти од градот е исчезнат. Полскиот претседател Дуда вели дека изгледа како Варшава во 1944 година и во право е, напиша Нишанов на Твитер.

kurir.mk

Претходно

Водовод и канализација-Скопје отвори нов наплатен пункт во Општина Шуто Оризари

Следно

Дендиас согласен со Кулеба за дополнителни санкции за Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian