Пронајдена е една црна кутија од Боинг 737 кој се урна во Кина

1 min read

Една од двете црни кутии на кинескиот авион што се урна во понеделникот е пронајдена во тешко оштетена состојба, соопштија истражителите.

Снимачот е толку оштетен што истражителите не можат да кажат дали се работи за рекордер на податоци за летот или за диктафон во пилотската кабина, пишува Скај Њуз.

Да потсетиме, Боингот 737-800 со 132 патници и членови на екипажот патувал од Кинминг кон Гуангжу, кога се урна во планините Гуангкси.Кина објави дека нема преживеани во авионската несреќа.

kurir.mk

Претходно

Се бара решение за сообраќајниот хаос во Автокоманда

Следно

Растат цените на билетите за траектите во Грција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian