Приведен дилер во Кочани, пронајден хероин

1 min read

Во Кочани денеска во 02.00 часот на ул.„Иван Иванов – Балаш“, полициски службеници од ОВР Кочани го лишиле од слобода А.И.(36) од Кочани, затоа што кај него бил пронајден и одземен хероин.

Тој бил приведен во полициска станица и со него бил извршен службен разговор. По целосно документирање на случајот, информираат од МВР, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Силјановска Давкова: Целиот изборен законик треба да се преиспита и да постигнеме консензус за сите аспекти

Следно

Шолц: Војната ја уништува Украина но и иднината на Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian