При бомбардирање на Киев загина руска новинарка

1 min read

Руска новинарка Оксана Баулина денеска загина при бомбардирањето на Киев.

Оксана Баулина работеше за независен портал во Русија „Инсајдер“, кој најмногу известувал за корупција во руската Влада.

Таа загина при гранатирање додека снимала уништување на еден трговски центар.

Заедно со Баулин загина уште едно лице, а двајца се повредени. (МИА)

kurir.mk

Претходно

КСС идната недела ќе протестира пред Собранието, најави и генерален штрајк

Следно

РЕЦЕПТ | Баш дека е среда: Коктели со виски кои се прават за 5 минути

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian