Пријателките ја молат љубовницата на Путин да го притисне да ја прекине војната

1 min read
Наводната љубовница на Владимир Путин, Алина Кабаева, според пишувањата на американските таблоиди, во моментов се крие во замок со нивните четири деца во Швајцарија, а нејзините пријателки ја молат да се врати во Москва и да ја прекине војната, тврдат извори, пишува американскиот таблоид „Пејџ сикс“.
Фото: Профимедиа


Имено, на Алина ѝ се заканува депортација од Швајцарија, а нејзините пријателки веруваат дека сега е идеална можност да одлета назад во Русија и да разговара со Путин.

„Пријателките на Алина ја молат да одлета кај Путин и да го убеди да ја прекине војната. Изгледа дека тој не слуша никого, но можеби неа ќе ја послуша“, рекол изворот.

Сепак, тој додал и дека Путин е многу сигурен и дека постои шанса Алина воопшто да не може да дојде до него.

Фото: Профимедиа

Дури и да сака, не знае дали ќе може повторно да биде со нивните деца.

Кабаева е 38-годишна поранешна гимнастичарка со олимписко злато, а со 69-годишниот Путин наводно има четири деца. Иако за нивната врска се шпекулира уште по неговиот развод со Људмила, тие двајца никогаш не зборувале за својот однос.

Откако се шпекулира за нејзината врска со Путин, Алина ги проретчи појавувањата на јавните настапи. Таа неодамна се огласи за руската инвазија на Украина.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Партијата на Македонците на Србија, на листата на опозиционата „Обединети за победа на Србија“

Следно

Три месеци кумановци немаат јавен превоз поради тендер за линии: И ученички автобуси не возат една недела

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian