Арсовски: Нема информација за пополнување нови амбасадорски места

1 min read

Владиниот портпарол Душко Арсовски денеска изјави дека нема информација за пополнување на нови амбасадорски места, откако порталот мкд.мк објави дека актуелниот генерален конзул во Минхен Реџеп Демири и Андреј Жерновски се можни идни амбасадори во Швајцарија и Србија.

Според него, кога би се добиле агремани од земјите-домаќин, јавноста веднаш ќе биде информирана.

Претходно месецов, МНР ги соопшти промените во амбасадорските места.

Османи: Руси, Буџаку и Фрчкоски амбасадори во Бугарија, Канада и во ОН

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО: „Гаѕета“ го предвидува стартниот состав на Италија против Македонија

Следно

Привршува реконструкцијата на улицата Варшавска во Карпош

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian