Силен земјотрес регистриран на Тајван

1 min read

На источниот брег на Тајван денеска е регистриран земјотрес со интензитет од 6,6 степени според Рихтеровата скала.

Земјотресот го погоди градот Тајтунг, но засега нема информации за евентуални жртви и причинета материјална штета.

Епицентарот бил на длабочина од 30,6 километри, а земјотресот бил почувствуван и во Тајпеј.  (МИА)

kurir.mk

Претходно

Ракометна сензација, Игор Вори се врати од пензија и потпиша за германски бундеслигаш

Следно

Ердоган: ЕУ да отвори пристапни преговори со Турција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian