Продолжува судската драма меѓу Џони Деп и Амбер Херд: Многу познати имиња на списокот на сведоци

1 min read

Холивудскиот актер Џони Деп пред три години поднесе тужба против неговата поранешна сопруга Амбер Херд поради колумна која таа ја напиша за „Вашингтон пост“ на крајот на 2018 година.

Актерот тогаш бараше отштета од 50 милиони долари, бидејќи Амбер во тој текст тврдеше дека била жртва на семејно насилство.

џони деп амбер хард
Џони Деп и Амбер Херд / Фото: Profimedia

Имено, сведоците ќе бидат сослушани на 24 март, додека првата тужба е закажана за 11 април, пренесуваат странските медиуми.

Откриена е листата на сведоци, меѓу кои актерот Џејмс Франко, Пол Бетани, Илон Маск, претставници на Волт Дизни и Ворнер Брос, како и полицајци од Лос Анџелес, пријатели, членови на семејството и други луѓе поврзани со поранешните сопружници.

Profimedia
Деп и неговата поранешна сопруга Амбер / Profimedia

Џејмс Франко и Илон Маск ќе сведочат бидејќи Деп ги обвини дека спиеле со Амбер Херд додека била во брак со него, па таа решила да ги повика како сведоци, кои ќе зборуваат во нејзина корист.

Судот застана на страната на актерот: Џони Деп побара доказ дека Амбер Херд ги донирала седумте милиони долари од разводот

 

Војната продолжува: Џони Деп ја обвини Амбер дека задржала 7 милиони долари од разводот кои требала да ги донира

 

Скандалозниот развод на Џони Деп и Амбер Хард поприма нови размери: Се спомува Илон Маск и секс во тројка

 

Можна нова разврска: Дали полициските снимки се доказ дека бившата жена на Џони Деп лажела?

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Угасен пожарот во близина на нуклеарната централа во Чернобил

Следно

Во идеалниот тим на Тер Штеген нема место за Меси

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian