Приведена скопјанка за издржување затворска казна

1 min read

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи – Кисела Вода при СВР Скопје вчера во 15.30 часот на улица „Васко Карангелевски“ во Скопје, ја лишиле од слобода скопјанката Д.Ѓ. (42).

Таа била барана со судска наредба за издржување затворска казна за сторено кривично дело „загрозување на безбедност во сообраќајот“ по член 297 од Кривичниот законик.

Од МВР денеска информираа дека Д.Ѓ. ќе биде спроведена во казнено-поправна установа за издржување на казната.  

skopjeinfo.mk

Претходно

Ковачевски: Во 2021 реализиравме 79 отсто од капиталните инвестиции, продолжуваме со исто темпо

Следно

Задолжителната вакцинација во Германија неприменлива поради недостиг на хартија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian