Приведен измамник баран со потерница

1 min read

На 21.03.2022 во 19.45 часот на бул.„Митрополит Теодосиј Гологанов“ во Скопје, полициски службеници од ЕВР Центар и Бит Пазар при СВР Скопје го лишиле од слобода А.В.(32) од Скопје.

Тој бил баран со централен распис, поради сомнение за сторено кривично дело „измама“ по член 247 од Кривичниот законик. А.В. бил спроведен во Полициската станица Центар за понатамошна постапка.   

skopjeinfo.mk

Претходно

Петар Колев: Македонските Бугари да бидат вклучени во преговарачкиот процес со Бугарија, тоа ќе ја врати довербата

Следно

Омикрон затвори кинески град со 9 милиони жители

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian