Овие фотографии од Скопје во пролет уште еднаш ќе ви ја разбудат љубовта кон градот

1 min read

Пролетта календарски пристигна, иако сè уште природата е во подготовки да процвета во сиот свој полетен сјај. 

Иако главниот град е убав во сите речиси годишни времиња, на многумина пролетта во Скопје им е посебно омилена. 

Шармот на расцветаните липи и јапонски цреши, мирисот после пролетен дожд, првото сонце во март…Конечно кафе може да се пие на отворено и пријатно е повеќе време да се минува во парковите и на патеките!

Скопје сето тоа го нуди, а овие фотографии од Скопје во пролет ќе ви ја разбудат ведрината, доброто расположение и уште еднаш љубовта кон Скопје!

skopjeinfo.mk

Претходно

„Маргини“: Владата да го врати Законот за матична евиденција во Собрание, пратениците да го прочитаат

Следно

Зеленски разговарал со Папата Франциск за тешката хуманитарна ситуација во Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian