Неколку лица повредени во сообраќајка во Аеродром

1 min read

На 21.03.2022 во 13.25 часот во СВР Скопје било пријавено дека на крстосница од бул.„Србија“, бул.„Трета Македонска Бригада“ и ул.„12-та Македонска бригада“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „сузуки“, управуван од Л.Т.(19) од Скопје и патничко возило „фиат уно“, со скопски регистарски ознаки, управувано од А.И.(38) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот и сопатникот од мотоциклот Б.А.(19) од Скопје, а со телесни повреди се здобил возачот А.И., констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ и Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Совет за соработка меѓу Владата и граѓанското општество: Буџетот за превенција од ХИВ намален за 40 отсто

Следно

УНХЦР: Повеќе од 3,5 милиони бегалци ја напуштиле Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian