Кражба во обложувалница во Аеродром

1 min read

Едно лице вчера му се заканило на вработениот во спортска обложувалница на улица „Коста Новаковиќ“ и одзело пари од дневниот промет.

Како што соопшти МВР, случајот бил пријавен во полиција вчера во 9.30 часот во Полициската станица Аеродром.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

Спасовски: Нема наплив на бегалци од Украина, но подготвени сме ако дојде до тоа

Следно

„Фајзер“ испраќа четири милиони пакувања од својот лек против Ковид-19 во посиромашните земји

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian