Виц на денот: Пананормална

1 min read

Седат Трпе и Блажо во кафуле и разговараат за жени. Трпе не престанува да зборува за русокоси жени со долги нозе и најголем број на градник, а Блажо само потврдува со главата и не се изјаснува.

Трпе по извесно време му се обраќа:

– Добро пријателе, еден час зборуваме за жени, а ти уста не отвори!

– Де Трпе, не сум ја така прибирлив како тебе…

– Е, добро, каква жена ти би сакал да имаш? – прашува Трпе.

Блаќо смеејќи се му рекол:

– Паранормална!

Трпе збунето го прашал:

– Каква е таа паранормална?

Блажо му одговорил:

– Да има пари и да е нормална!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Украина го одби руското барање за предавање на Мариупол

Следно

Тргнува карванот за антиковид-вакцинација низ државата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian