Украина: Почна напад на Одеса!

1 min read

Властите во најголемото украинско пристаниште Одеса соопштија дека руските поморски сили во Црното Море гранатирале некои станбени згради на периферијата од градот.

Ова е првпат таму да бидат погодени згради.

Портпарол на регионалната воена администрација изјави дека нема жртви во нападот.

Руската морнарица ја блокира Одеса, која се смета за главна стратешка и симболична цел за Русија. (МИА)

kurir.mk

Претходно

Двајца скопјани нападнати во угостителски објект

Следно

Вучиќ: По седницата на Советот за национална безбедност ќе им одговориме на Приштина и Подгорица

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian