Тројца повредени во сообраќајка кај Хемиското училиште во Скопје

1 min read

Тројца тешко повредени е билансот од сообраќајната несреќа која се случила попладнево околу 13.30 часот на крстосницата од булеварите „Србија“ и „Трета Македонска Бригада“ во скопската населба Лисиче.

Според полицијата, од засега непознати причини директно се судриле возило „фиат“ и мотоцикл.

Од директниот судар тешко повредени биле двајцата возачи како и сопатникот на моторџијата.

skopjeinfo.mk

Претходно

На Борис Бекер му се заканува затворска казна до седум години

Следно

Иконому: Се разговара 30 деца болни од рак од Украина го продолжат лекувањето во Грција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian