Слободно со… Петар Антевски, продуцент

1 min read

Во кратката рубрика „Слободно со…“, нашите соговорници преку три прашања ни откриваат есенција за себеси.

Овој пат го прашавме Петар Антевски, продуцент и дел од театарската продукција на „Пресврт“.

Јас сум…

Вечно ненаспан сонувач во константна криза на идентитет. Утре сум нешто друго.

Слобода за мене е…

Слобода за мене е вонинституционалниот театар! Сиромашен, но надвор од границите на институционалната декаденција.

Личен печат по кој ме препознаваат…

Печат по кој ме препознаваат е громогласното смеење како фока. (се смее како фока) 🙂

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Гасната врска меѓу Грција и Бугарија готова во јуни, од септември ќе тргне азербејџанскиот гас, потврди Петков

Следно

Мерцедес се подбива со киксот на Ред бул во Бахреин: Убаво е да се види ова

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian