ВИДЕО: Македонскиот Евросонг и српската Беовизија под лупа на Сергеј или каде греши МТВ

1 min read

Секоја жена треба да знае како да одбере соодветна пудра за своето лице, а Сергеј се осврна на тоа кои  се најдобрите течни пудри на нашиот пазар и даде 7 одлични предлози и како полесно да се направи најдобриот избор.

Како да се избере течна пудра, советува Сергеј/Фото: Скриншот

Мода и модни катастрофи оваа недела се споија во една рубрика бидејќи темата која ја отвори Сергеј го бараше тоа – конечно да го слушнеме и неговото мислење на изборот на песна за Евровизија во Македонија во споредба со српската Беовизија.

Македонската претставничка на Евровизија/Фото; Скриншот

Вистинско шоу е целиот негов преглед на двата настани но најважно – кажа работи кои многу од нас ги мислевме, а и не беа толку јавно дискутирани, а веројатно има потреба од тоа.

Српската претставничка на Евровизија/Фото: Скриншот

Кека во малку поинакво издание – еден пар фармерки во 3 различни пригоди. Одличен концепт кој навистина може секоја девојка и жена да го примени!

Во „Прашај го Сергеј“ повторно се осврна на Лила – зошто од сите, само Лила не е на тапет за коментирање? Слушнете го неговиот одговор тука:

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лапид: Израел ќе продолжи да и помага на Украина колку што може

Следно

ФК Вардар и Комити гневни на судењето: Дали има поента да се доигра сезонава

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian