Сезона на Овен: Поттик за акција и освојување, овој период ќе биде особено погоден за некои хороскопски знаци

3 mins read

Денес започнува владеењето на Овен и ќе трае до 19 април. Воедно, Сонцето ќе се најде на точката на пролетната рамноденица, отворајќи ја вратата за новиот климатско-соларен циклус на северната хемисфера.

Во владеењето на првиот хороскопски знак се буди природата, а со неа и желбата за нови знаења и искуства. Кај сите хороскопски знаци ќе се почувствува поголем ентузијазам и желба за освојување.

Полна месечина во Девица: Ќе им донесе среќа на овие три хороскопски знаци

Сезоната на Овен е погодна за започнување нови активности и менување на сето она што нè прави незадоволни. Со Овните владее планетата Марс, именувана по богот на војната и совршено ги отелотворува главните карактеристики на родените во овој знак – храброст, борбен дух и енергија. Според тоа, преминувањето на Сонцето низ знакот Овен поволно ќе влијае на енергијата и расположението на припадниците на сите знаци. Луѓето стануваат поспремни да ги поместат границите и да излезат од нивната комфорна зона.

Многумина ќе се осмелат да направат нешто што одамна сакале да го направат, но немале храброст. Желбата за докажувате ќе мотивира многумина да бидат поамбициозни и похрабри во работата. Самодовербата и претприемничкиот дух ќе растат. Внимавајте, прекумерниот оптимизам и недоволното планирање може да се покажат како стапица во некои случаи.

Пролетен љубовен хороскоп: Што ве очекува од март до јуни?

Кога станува збор за љубовта, ова е доба на спонтаност и импулсивност. Новите врски ќе бидат обележани со зовриени страсти. Новите парови нема да се одвојуваат еден од друг, а некои би можеле многу брзо да ја доведат својата врска на повисоко ниво.

Во долгите врски ќе летаат искри. Ќе има ситуации кои ќе предизвикуваат кавги, но партнерите брзо ќе ги закопаат секирите. И двајцата партнери ќе бидат склони кон ненадејни реакции, но лутината нема долго да ги држи.

Кои хороскопски знаци ќе доживеат финансиска преродба во април?

Владеењето на Овен оваа година нема да биде динамично и турбулентно како до сега. Во март, Венера и Марс се во Водолија, па ќе бидете пријателски расположени и социјално ориентирани. Овој период ќе биде особено погоден за Овен, Близнаци, Стрелец и Водолија.

Венера во Риби и Меркур во Бик во април донекаде ќе го ублажат наглиот темперамент на Овните. Возбудата ќе продолжи да напредува, но луѓето генерално ќе бидат малку посмирени и попромислени од вообичаеното во овој период од годината.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Италијанската мафија може да ја искористи ситуацијата во Украина

Следно

Младите репрезентативци се собраа дуелите со Србија и Ф. Острови во квалификациите за ЕП 2023

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian