Младите репрезентативци се собраа дуелите со Србија и Ф. Острови во квалификациите за ЕП 2023

1 min read

Фудбалската репрезентација на Македонија до 21 година со денешниот собир ги започна подготовките за претстојните квалификациски натпревари за пласман на ЕП 2023 што ќе се игра во Романија и во Грузија.

Младите репрезентативци прво на 24. март и гостуваат на Србија, а натпреварот ќе се игра во Белград, додека на 29 март „црвено-жолтите“ на Националната Арена „Тодор Проески” ја пречекуваате селекцијата на Фарски Острови.

Македонија по шест одиграни наптревари во групата Х се наоѓа на третото место со шест бода, колку што има и селекцијата на Фарски Острови, додека Србија има пет бода. Лидер на табелата е Франција со 16 бода, а Украина и втора со 13 бода.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сезона на Овен: Поттик за акција и освојување, овој период ќе биде особено погоден за некои хороскопски знаци

Следно

Ин мемориам: Во Битола почина проф. д-р Божидар Маслинков

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian