Маричиќ: 21,5 милиони евра ИПА помош за патната инфраструктура и безбедност на патиштата

1 min read

 Испрограмирани се 21. 500.000 евра ИПА помош за 2022 година кои чекаат одобрување, за подобрување на патната инфраструктура и поголема безбедност на патиштата, напиша во објава на Фејсбук  вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ.

Преку ИПА фондовите, истакнува Маричиќ, се реализираат проекти кои се во интерес на граѓаните.

-Процесот на евроинтеграциите е скап процес, а финансиската поддршка што земјата ја добива преку ЕУ фондовите е во насока на воведување на европските стандарди дома, порачува Маричиќ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Монако ги понижи ѕвездите на ПСЖ

Следно

Зеленски ја продолжи воената состојба во Украина за 30 дена

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian