ВИДЕО: Страотен верижен судир во тунел во Турција, надзорните камери ја снимија несреќата

1 min read

Десетици автомобили, камиони и автобуси денеска учествуваа во голема верижна сообраќајна несреќа во тунел на автопат кај градот Болу во Турција, јавија локалните медиуми.

Турските медиуми објавија снимка од надзорна камера во тунелот, на која е снимена несреќата. Повредени се најмалку 30 луѓе.

Поради верижниот судир, со часови бил запрен сообраќајот на автопатот Анкара-Истанбул.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Зеленски со повик до Швајцарија: Еве што побара

Следно

ФОТО | Пресликана на Ксенија Пајчин: Вака изгледа сестрата на една од најубавите србинки

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian