СДСМ: Полицијата ефикасно се бори со криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа

1 min read

ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со фактот што полицијата ефикасно и неселективно се бори против секаков вид криминал, соопшти попладнево владејачкиот Социјалдемократски сојуз.

Еве го во целост соопштението од СДСМ:

„Официјални податоци ги демантираат лагите на ВМРО-ДПМНЕ.

За само два месеца запленети околу 1.2 тона психотропни супстанци за производство на амфетамин со вредност од околу 200 милиони евра.

За само два месеца запленети над 2 тона марихуана со вредност од околу 4,5 милиони евра а постојано се приведуваат крадци, разбојници, дилери, криминалци барани со потерници.

Се постапува и се апсат лица за корупција како што беше вчерашниот случај со инспекторката во Инспекторатот за земјоделие во Прилеп.

Граѓаните се чувствуваат безбедни и тоа го покажуваат сите анкети каде расте довербата во полицијата, а Северна Македонија е најбезбедна земја во регионот, покажуваат релевантни меѓународни истражувања

Ваквата силна борба против криминалот очигледно ѝ пречи само на ВМРО-ДПМНЕ, партијата-заштитник на криминалците“, велат од СДСМ.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Нејмар си заминува од ПСЖ, англиски клуб планира да го купи за 240 милиони евра!?

Следно

Физичка пресметка во ЈСП: Вработен пријавил напад од колега

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian