Физичка пресметка во ЈСП: Вработен пријавил напад од колега

1 min read

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера во 21:45 часот Љ.М.(59) од Скопје, пријавил дека околу 12:30 часот во гаража на ЈСП-Скопје, на подрачјето на Ѓорче Петров додека извршувал работни активности во гаражата на ЈСП, каде бил вработен како бравар, бил нападнат со тврди предмети од страна на Д.А.(исто вработен во ЈСП).

– Според пријавеното, напаѓачот бил спречен од страна на Р.Г.(вработен во ЈСП ) кој во моментот бил присутен во работната просторија, заедно со друг вработен, стои во полицискиот билтен. 

Се работи на расчистување на случајот.

skopjeinfo.mk

Претходно

СДСМ: Полицијата ефикасно се бори со криминалот, ВМРО-ДПМНЕ не може да се помири со тоа

Следно

Две американски нафтени компании ги прекинуваат бизнисите во Русија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian