Ален Делон сака да го заврши животот со евтаназија

1 min read

Француската филмска ѕвезда Ален Делон вели дека не сака да стане немоќен старец и да страда од болест. Актерот сака да го заврши животот со евтаназија.

Актерот Ентони Делон изјави дека му ветил на својот татко Ален дека ќе му помогне.

„Стареењето е ужасно! И не можеме да направиме ништо во врска со тоа. Го губиме образот и видот, се враќаме на нозе и чувствуваме како да боли е*ен глужд. Маките се страшни“, го цитира францусиот медиум „Le Point“.

Делон го замолил својот син Ентони да му помогне да умре, велејќи дека сака да го напушти овој живот со евтаназија:

„Како што старееме, имаме право да одиме во пеколот тивко од животот, без болници или инјекции“, вели францускиот актер.

Евтаназијата е прекин на животот на лице кое боледува од неизлечива болест, доживувајќи неподносливо страдање.

Отворено писмо на руски режисер за бојкотот: Русија беше избришана за миг

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Американскиот конгресмен од Алјаска, Дон Јанг ненадејно почина во авион

Следно

ВИДЕО: Ембид блескаше и во дуелот против Дончиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian