ВИДЕО: Голчиште на Алиоски, но неговиот Ал Ахли загуби

1 min read

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски се наоѓа во одлична форма пред настапот на бараж натпреварот со Италија за пласман на Мундијалот во Катар, и вечерва постигна прекрасен гол за својот тим Ал Ахли.

Алиоски постигна прекрасен гол со шут од 20-тина метри за својот тим во дуелот со Ал Ахли во првенството на Саудиска Арабија, но не успеа да го спречи поразот на својот тим од 4:2.
Ова беше шести гол на Алиоски во првенството на Саудиска Арабија.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Дани Алвеш ги фрли во транс навивачите на Барса, Меси се враќа на „Камп Ноу“?!

Следно

Функционерите не даваат да им се чепне од платата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian