Украинците тврдат дека убиле уште еден важен чиновник во руската војска

1 min read

Украинската војска на „Твитер“ објави дека е убиен уште еден важен руски командант.

„Украинските војници го елиминираа командантот на 331. воздушно-десантен полк на руската армија, полковник Сергеј Сухарев.

Учествувал во битката кај Иловајск во 2014 година, каде извршил воено злосторство. Конечниот суд наскоро ќе ја објави својата пресуда“, се вели на твитер профилот на украинската армија.

Украинците тврдат дека убиле и четворица руски генерали.

Последниот убиен генерал, кој се уште не е официјално потврден, беше Олег Митјајев. Според Украинците, тој бил убиен во близина на Мариупол.

kurir.mk

Претходно

Aсфалтирани патеките на булеварот Видое Смилевски Бато

Следно

Нарачала такси до Украина за да помогне: Испив премногу џин, вели Британката

Latest from Blog

Перишиќ се сели во Лондон

Хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ одлучи кариерата да ја продолжи во Премиер лигата и тоа во екипата

MacedonianEnglishAlbanian