Нови експлозии, 23 ден од руската инвазија

1 min read

23 ден од руската инвазија зад Украина. Утринава се слушаат експлозии во Лавов. Украинскиот претседател Володимир Зеленски е номиниран за Нобелова награда за мир.

Сите актуелности следете ги во продолжение.

Јанша: Руската војска никогаш нема да го заземе Киев

Шолц: Да не се изедначуваат Путин и Русите

Русија се откажа од резолуцијата на ОН за помош на населението во Украина

Пентагон: Русија се повеќе напаѓа цивилни објекти

Европскиот парламент го номинира Зеленски за Нобелова награда за мир

Русија ги продолжува нападите, експлозии во Лавов

kurir.mk

Претходно

Поддршката за Русија од Левица отфрлена од прва рака

Следно

Британски претставник: Мораме да се погрижиме војната во Украина да не се прелее на Балканот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian