Кличко: Урната петкатница, погледнете го овој кратер, во близина е градинка (ВИДЕО)

1 min read

Градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко денеска во живо се јави преку социјалните мрежи од урната петкатница во градот.

Според досегашните информации, спасени се 12 лица, 98 се евакуирани. Повредени се четири деца, а едно лице го загуби животот.

Како што наеде Кличко, хоспитализирани се 19 лица.

Делови од руска граната паднале на станбената зграда.

-Овде падна граната. Гледате голем кратер. А што е страшно? Што во близина има градинка, а од другата страна е училиште, нагласи Кличко.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Арта Биљали Зендели: Виновникот мора да ги сноси последиците од војната

Следно

Од партијата на Борисов бараат оставка на Петков: Тој што го прекрши Уставот вели дека никој не е над законот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian