ФОТО | Тамара со старо-нов имиџ: Публиката воодушевена!

1 min read

По подолго време, вчеравечер Тамара Тодевска настапи пред скопската публика, која уживаше во најголемите хитови кои ја одбележија нејзината долгогодишна музичка кариера.

„Срцето ми е полно“, напиша Тамара по концертот во Станица 26.

Прекрасниот глас и неверојатната енергија се нешта кои се карактеристични за нашата поп дива, но тоа што ги изненади нејзините обожаватели е дека Тамара му се врати на стариот имиџ.

Имено, таа се појави во специфична модна комбинација, блуза со реси и гол грб и здолниште, и интересна кратка фризура која беше нејзин моден печат во минатото.

Тамара звучи и изгледа одлично!

ВИДЕО | Тамара Тодевска сподели момент од животот на кој плаче секој пат: Мама ќе пее за вас додека дише!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ѓилас: За победа на опозицијата на изборите потребно е околу 60 отсто бирачи да гласаат

Следно

Италијанскиот амбасадор во посета на ФФМ, ги подари фотографиите од изложбата „Првпат“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian