Чао љубов: Овие три хороскопски знаци ќе ја завршат врската

2 mins read

Месечината прави тригон со Плутон од 18 март. Бидејќи ќе биде полна месечина во знакот на Девица на одредени знаци ќе им стане јасно дека е време да се ослободат од одредени врски во нивниот живот. Врските треба да завршат во овој период бидејќи Плутон носи трансформација, а на лично ниво, ние треба да бидеме таму за да им помогнеме да ја најдат излезната врата.

Скорпија

Вашата романса веќе е пресушена. Бидејќи и двајцата бевте толку посветени еден на друг, и двајцата се чувствувавте како да е обврска да продолжите, дури и кога е очигледно дека никој не е заинтересиран да оди до крај. Иако очекувавте дека крајот ќе биде во иднината, реалноста е друга. Колку побрзо ги усогласите вашите чувства, толку подобро. Животот продолжува, и двајцата ќе најдете подобро во иднина, но што се однесува до сега, време е да се збогувате со оваа личност.

Полна месечина во Девица на 18 март: Како ќе влијае на вашиот хороскопски знак

Девица

Долго време не можете да се соочите со оваа идеја, но има врска во вашиот живот што едноставно не функционира. Ни за вас, ни за нив, а сепак се обидувате да бидете лојални како да сте потпишале некаков договор дека е засекогаш без разлика на чувствата. Кога ќе се соочите со овој човек и навистина ќе почувствувате во вашето срце дека најдобрите денови се зад вас, ќе се помирите со крајот во форма на неуредно раскинување.

Стрелец

Како што созревате, така станувате помалку толерантни, а со тоа станавте целосно нетолерантни кон однесувањето на некој во вашиот живот. Личност без која не би можеле да си го замислите животот, сега е само бледа сенка. Некогашниот прекрасен одснос, сега е безумна обврска, а љубовта што ја делите… исто така. Време е да ја затворите портата и да ставите крај на оваа просечна врска. Го добивте тоа што ви требаше, го добија и тие.

Кои хороскопски знаци ќе доживеат финансиска преродба во април?

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Недоразбирање во сообраќај заврши со физички напад

Следно

Манчини го објави списокот за дуелот со Македонија, отпадна Балотели

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian