Скопјанец оштетил полициско возило

1 min read

На 16.03.2022 во 21.40 часот пред угостителски објект на подрачје на Карпош, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го привеле В.С.(30) од Скопје затоа што со тврд предмет оштетил полициско возило и физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ е збунета од успешноста на владините антикризни мерки, велат од СДСМ

Следно

Велика Британија ќе испрати ракетен систем и околу 100 војници во Полска

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian