Локалните жители подготвуваат ѕидови од вреќи со песок и градат барикади во Одеса

1 min read

Локалните жители подготвуваат ѕидови од вреќи со песок и градат барикади во Одеса, додека култниот крајбрежен град се подготвува за пристигнувањето на руската армија.

Би-Би-Си наведува дека на социјалните мрежи имало засега официјално непотврдени извештаи за експлозии во градовите Одеса и Запорожје на југот на Украина.

kurir.mk

Претходно

ТФТ Скопје поразен од Балкан во БИБЛ лигата

Следно

Сачева: Ќе организираме протести во одбрана на Борисов

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian