Блинкен: Руските напади врз цивили се воено злосторство

1 min read

Американскиот државен секретар Антони Блинкен ја обвини Русија дека извршила воени злосторства со нападите врз цивили во Украина.

Намерното таргетирање цивили е воено злосторство. По целото уништување во изминатите неколку недели, тешко ми е да заклучам дека Русите спротивно постапуваат, наведе Блинкен.

kurir.mk

Претходно

Ранѓеловиќ: Евроскептицизмот во Македонија добива легитимитет

Следно

Си-ен-ен: Залутаните дронови висок ризик војната во Украина да се прелее и во земјите на НАТО

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian