Збогување со тајниот агент: Даниел Крејг заплакал на првото гледање на неговиот последен филм за Џејмс Бонд

1 min read

Елиот Грејм, кој е еден од сценаристите на „No Time to Die“, откри дека актерот Даниел Крејг заплакал кога го гледал последниот филм каде што тој го глуми Џејмс Бонд, објави „Yahoo Movies“.

За време на доделувањето на британските филмски награди во неделата, кога филмот ја освои наградата за најдобра монтажа, Грејм откри уште една тајна.

„Ќе раскажам приказна што не требаше да се знае, но Крејг исто така беше вклучен во оваа монтажа. А, ние бевме поканети неколку минути по продуцентите. И одеднаш, Даниел заплака. Можеби затоа што тоа беа 18 години од неговиот живот. А тоа, очигледно, многу му значеше“, изјави сценаристот.

Тој откри и како Даниел бил активно вклучен во процесот на снимање на филмот за Џејмс Бонд и им понудил доста интересни идеи на уредниците.

„Постојат глумци кои го разбираат целиот процес. И, тој е еден од нив. Крејг ги поддржува своите каскадери, режисерите, продуцентите и сценаристите. Мина три дена при монтажата со нас и не можеше повеќе да се посвети“, раскажа Грејм.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Лавров вели дека има надеж за компромис во преговорите со Украина

Следно

Изненадување, ПСЖ почнал преговори со Конте

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian