Потврдено е дека Бајден доаѓа во Европа: Лавров се надева на компромис во преговорите

1 min read

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг го потврди учеството на американскиот претседател Џо Бајден на вонредниот самит на алијансата што ќе се одржи на 24 март во Брисел.

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров изјави дека разговорите меѓу Москва и Киев биле исклучително тешки, но посочил дека постои надеж дека ќе се постигне компромис.

kurir.mk

Претходно

Приведен осуденик на 10 години затвор, пронајдено оружје

Следно

ВИДЕО | Славниот рокер се фати за лопата: Моето Ферари не може да помине низ овие дупки!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian