Нумерологијата открива кој е вашиот совршен партнер: Каква тајна кријат бројките?

9 mins read

Нумерологијата, како и астрологијата, може да укажува на некои работи во животот за кои можеби не сме свесни и да ни помогне во некои избори, како и да одговори на прашањето зошто нешто едноставно недостасува во односот со нашиот партнер и слично.

Знаењето за бројките може да ни помогне да откриеме некои тајни и да ги дознаеме одговорите на прашањата што нè „мачат“. Секој од нас има личен број, кој лесно се пресметува и дава увид во нашата, но и личноста.

Броевите се како магија

Доколку наидеме на личност со која се согласуваме нумеролошки, тоа може да значи дека со таа личност ќе имаме убава и стабилна врска која може да резултира и со брак. Но, некои врски пропаѓаат и покрај напорите на двајцата партнери, едноставно се чини како нешто да недостасува.

Пресметајте го вашиот и личниот број на вашиот партнер и проверете дали си одговарате. Вашиот личен број е клучот за нумеролошки откривање колку сте емотивно компатибилни со вашиот партнер.

Соберете ги сите броеви од вашиот датум на раѓање и претворете ги во еден број, кој е вашиот личен број. Направете го истото со вашиот партнер.

На пример, ако вашиот роденден е 21 јануари 1986 година, треба да ги соберете броевите од денот, месецот и годината и да ги претворите во еден број.

Месец: 1

Ден: 2 + 1 = 3

Година: 1 + 9 + 8 + 6 = 24. Потоа 2 + 4 = 6

Соберете се: 1+ 3 + 6 = 10, а потоа 1 + o е 1 и вашиот личен број е всушност број еден.

Следниот чекор е да го дознаете роденденот на другата личност за која сте заинтересирани. Пресметајте го нејзиниот или неговиот личен број. Кога ќе го направите тоа, погледнете ја анализата на бројки која ќе ви покаже дали вие и вашиот партнер сте нумеролошки сродни души.

Број 1 – големи љубовници

Тие се родени лидери, креативни и амбициозни по природа. Оние луѓе чиј личен број е еден се многу упорни, често тврдоглави. Нумеролошки имаат голема самодоверба и се големи љубовници. Кон нивниот избраник се многу посесивни, но и заштитнички настроени. Додворувањето и флертувањето никогаш не им претставува проблем бидејќи секогаш победуваат со својот шарм. Нумеролошки, тие најдобро се согласуваат со луѓе чии лични броеви се 2, 4 и 7. Сакаат нежност, топлина и добронамерност.

Број 2 – романтични души

Вие сте родени дипломати и имате мирољубива природа. Луѓето со овој личен број се романтични души и многу имагинативни. Нивните најголеми доблести се трпението и сочувството, но и љубезноста во комуникацијата со другите. Прилагодливи се и многу пријатни за заеднички живот. Во љубовта се топли и често им треба само мал љубовен доказ од партнерот за да се чувствуваат сакани. Најдобро се сложуваат со луѓето чиј личен број е 1, затоа што тие им ја зајакнуваат нивната самодоверба, а добри партнери им се и оние чиј личен број е 7.

Број 3 – љубовна природа

Тројките ги краси оптимизам и великодушност. Тие се добронамерни и гостопримливи, хедонисти се, сакаат да уживаат во животот и убавите работи. Тие се духовни, но и духовити, сочувствителни и лесно се вљубуваат, па им треба партнер кој ќе ги смири и ќе им даде сигурност. Тие постојано го бараат идеалниот љубовен партнер, па често „влетуваат“ од една во друга врска. Се согласуваат со луѓето чиј личен број е 6, бидејќи можат да им дадат многу љубов, но и да имаат разбирање за нивната потреба за слобода. Тројките имаат среќни и исполнети односи со луѓе чии лични броеви се 8 и 9.

Број 4 – тешко се врзуваат

Луѓето чиј личен број е 4, се многу независни и ја сакаат слободата. Снаодливи се и оригинални, а поради нивната интересна личност со задоволство е прифатена во секое општество. Тие се многу љубопитни по природа, знаат да се шегуваат и да ги сакаат луѓето. Во љубовта често се непредвидливи и тешко е трајно да се врзат за некого, бидејќи брзо наоѓаат маани кај секого. Пред да одлучат да запловат во „мирно море“, обично живеат турбулентен љубовен живот. Идеални партнери им се оние чиј број е 1, а добро се сложуваат и со личности чиј личен број е 4 и 8.

Број 5 – ги кријат своите чувства

Овие луѓе се комуникативни, се карактеризираат со снаодливост, умешност и брзина. Креативни се, природно шармантни и забавни. Прилично се затворени во љубовните врски, бидејќи ги рационализираат работите и емотивно тешко се отвораат. Но, тие се многу привлечни и допадливи, па речиси секогаш се успешни во заведувањето. Најдобро си одговараат со 1 и 6.

Број 6 – љубовта им е најважна

Родените во број 6 се вистински уметнички души. Имагинативни се, добри и имаат попустлива природа и толеранција, а тоа ги става на врвот на најпосакуваните љубовни партнери. Мирни се, секогаш имаат разбирање за другите, а љубовта им е секогаш на прво место. Тие се во постојана потрага по сродна душа.Без љубов, се чувствуваат нецелосни и нема да добијат мир додека не ја најдат својата сродна душа. Бројот 3 може да им ја даде сигурноста што ја сакаат и добро ќе комуницираат со нив. Добро ќе се сложуваат и со бројот 5, со кого може да има возбудлив живот.

Број 7 – ќе направи сè за партнерот

Луѓето со личен број 7 се интуитивни и имагинативни, честопати многу духовни. Претпазливи се, толерантни и попустливи. Тие се чувствителни, па лесно е да ги повредите. Тешко се снаоѓаат во љубовни неволји, па ќе помине многу време додека да се решат за нова врска. Тие се нежни, романтични и чувствителни во љубовта и ќе направат се за саканата личност. Имаат одлична интуиција, но често се случува да изберат погрешен партнер. Среќа во љубовта лесно ќе постигнат доколку се поврзат со луѓе родени во број 1 и 2, бидејќи ќе имаат чувство дека емотивно добро се разбираат.

Број 8 – често се сомневаат

Ова се практични луѓе кои цврсто стојат на земја. Не се водат од нереални цели, многу се внимателни и систематски. Тие се трпеливи и имаат одлична самоконтрола. Нивниот аналитички ум ги тера секогаш да бидат внимателни во љубовта, па дури и премногу. Се плашат да не бидат повредени, па кога станува збор за избирање на партнер, тоа го прават исклучително внимателно. Бараат сигурност во врската, врска која веднаш ќе го носи печатот на одговорност и трајност. Затоа најмногу им одговараат партнери чии лични броеви се 3 и 9.

Број 9 – шармантни освојувачи

Човек чиј нумеролошки број е 9 го краси страсна и енергична природа, но често и голема тврдоглавост и дрскост. Тие се искрени и не сакаат да бидат заобиколувања. Не сакаат игри во емотивните врски. Тие имаат голема психичка сила, но и изразено либидо. Кога се вљубени, целосно ја губат главата. Освојуваат директно и со шарм, без разлика на полот. И жените и мажите ќе направат се за да ја освојат личноста што им се допаѓа. Во љубовта одлично се сложуваат со луѓе со личен број 3 и 5, со кои убаво ќе се надополнуваат и ќе бидат во хармонична врска, а личности со личен број 6 и 8 ќе ги смират.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ако ние можеме без службени возила и картички, зошто да не можат и другите, вели Ивановска од ДКСК

Следно

Навивачите на Челси му скандираа на Абрамович, а потоа ја нападнаа француската полиција

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian