Нападнат контролор на ЈСП, предупредил патник да стави заштитна маска

1 min read

На 15.03.2022 во 07.30 часот во Полициската станица Гази Баба, Ј.Б.(27) од с. Батинци пријавил дека околу 07.00 часот на автобуска постојка на подрачје на Гази Баба, по претходно недоразбирање околу носење на маска, бил физички нападнат од Ф.С.(58) од с.Страчинци, вработен во ЈСП како контролор.

Сочинет е записник за констатиран прекршок по член 12 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.
 

skopjeinfo.mk

Претходно

Прекинат бојкотот на машиновозачите, се нормализира железничкиот сообраќај

Следно

Неверојатно, но вистинито: Двојникот на Путин му помогна на двојникот на Зеленски да побегне од Украина

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian