Во Шпанија брашното и маслото се распродадени, полиците во супермаркетите празни

1 min read

Поради страв од недостиг во Шпанија, последните денови има прилив на одредени прехранбени производи, па полиците со брашно и сончогледово масло се празни во многу супермаркети.

Имено, Шпанија досега увезувала сончогледово масло од Украина, а тој увоз покривал дури 62 отсто од потрошувачката. Сончогледовото масло е производ кој сега е тешко да се најде во продавниците.

kurir.mk

Претходно

Надлежните извршија контрола на светлосната сигнализација на повеќе крстосници низ Скопје

Следно

Петков: Бугарија згреши што се откажа од евтин гас од Азербејџан

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian