ВИДЕО | Перо Антиќ има ново хоби: Пукање како терапија против стрес

1 min read

Македонскиот кошаркар Перо Антиќ е прилично активен на социјалните мрежи каде неретко споделува фотографии од неговото секојдневие кое е исполнето со многу спорт и мигови со неговите синови Лука, Павел и Петар.

Но, овој викенд Антиќ решил да се испроба на малку поинаков терен – пукање на стрелиште. Како што пишува и самиот тој, оваа активност полна со адреналин е вистински тест за стрес.

Секако, неговиот краен резултат бил одличен, како и коментарите на објавата на Инстаграм. Една од оние кои му искоментираа е и пејачката Тамара Тодевска која му остави неколку емотикони за аплауз.

ВИДЕО | Крвта не е вода: Погледнете како игра кошарка синот на Перо Антиќ!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Германија ги предупреди граѓаните да не користат руски антивирус

Следно

Манчини има една дилема пред натпреварот со Македонија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian